Hamilelik Sürecinde Faydalı Vitamin ve Mineraller

tarihinde Ahmet Eren tarafından gönderildi

Bu Blog Yazısında:

-Doğurganlığı etkileyen besin destekleri,

-Sağlıklı bir hamile kalma süreci için gerekli takviye edici gıdalar ve vitaminler

-Hamile Kalma Sürecinde Erkeklerin alması Faydalı Vitaminler ve Besin Destekleri konuları işlenecektir.

 

Hamile kalmaya karar verdiğinizde aklınıza gelen sorulardan belki de ilki sağlıklı bir hamile kalma sürecinin nasıl olması gerektiği ve doğacak çocuğunuzun sağlıklık olabilmesi için ne tür vitamin besin desteği kullanmanız gerektiğidir. Bu yazımızda daha sağlıklı bir hamile kalma sürecinde elzem olan vitamin ve besin detsklerinin neler olduğuna göz atacağız.

Doğurganlığa etkileyen beslenme yöntemleri:

İşlenmemiş meyve ve Sebze Tüketimi: Glutatyon açısından zengin bu besinlerin tüketimi yumurta kalitesini artırır ve sağlıklı bir hamile kalma sürecinde yardımcıdır.

Sağlıklı ve bitkisel yağ tüketimi ve trans yağ tüketiminden uzak durma

Düşük Karbohidrat tüketimi ve lifli besinler:

Doğurganlık ve Sağlıklı Hamilelik için gerekli takviye edici gıdalar ve vitaminler

 1-Folik Asit: Yüksek seviyede folik asit ve demir sağlıklı bir hamileliğin ilk şartıdır.

2-Omega 3 Yağ Asitleri: Doğal olarak balıklarda bulunan bu yağ asitleri bebeğinizin zihinsel gelişimi i.in önemlidir. Özellikle 2 önemli omega 3 yağ asidi olan EPA ve DHA miktarı yüksek takviye edici gıdalar tercih edilmelidir. Ayrıca hayvansal kaynak dışında da omega-3 yağ asidi temin etmek mümkündür.

3-D Vitamini: Bebeklerin kemik ve diş gelişimi için D vitamini alınması önemlidir. En doğal D vitamini kaynağı güneştir. Bununla beraber besin desteği olarak kapsül veya ampül şeklinde de alınabilir.

4-Probiyotikler: Sağlıklı bir gebelik ve sonrasında bebek sağlığı için bağışıklık sistemini gülendirici probiyotik alınması önemlidir.

Hamile Kalma Sürecinde Erkeklerin alması Faydalı Vitaminler ve Besin Destekleri

Hamile kalma sürecinde kadınlarla beraber erkekler de yüksek kaliteli multivitamin ve besin desteği kullanarak partnerinin doğurganlık şansını artırabilirler. Özellikle sperm kalitesini artıran besinler ve besin destekleri tercih edilerek hamile kalma süreci daha sağlıklı bir hale getirilebilir.

UYARI:

Bu blog yazısı sadece bilgilendirme ve bilinçlendirme amacı gütmektedir. Sitemiz blog sayfasında yer alan bilgiler hastalıkların tanısında ve tedavisinde kullanılamaz. Bu yazıdaki bilgiler kesinlikle sağlık profesyonelinin tavsiyesi/tedavisi yerine geçmez. Sağlık sorunlarınız ve tedavileriniz için mutlaka doktorunuza veya diğer sağlık profesyonellerine başvurunuz. Blogda yer alan yorumlar müşterilerin tamamen kendi deneyimleri ve düşünceleridir, bunlardan kaynaklı herhangi bir mesuliyet kabul edilmemektir.


Bu gönderiyi paylaşınDaha Yeni Gönderi →


Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın.