Çocuklarda Sağlıklı Bir Uyku ve Uyku Öncesi Rutini Nasıl Olmalıdır?

tarihinde Ahmet Eren tarafından gönderildi

Yeni Ebeveynlerin belki de karşılaştıkları en Büyük problemlerden birisi çocuklarını uyku düzenleridir. Çocuklarda Sağlıklı Bir Uyku ve Uyku Öncesi Rutini Nasıl Olmalıdır?

Öncelikle uyku öncesinde, bir rutin oluşturmak, aynı sırayla, aynı davranışları sergilemek, psikolojik olarak uyku vaktinin geldiğine dair sinyalleri almamızı sağlar. Peki bu rutin nasıl oluşur?

-Yatmadan Önce Dişlerini Fırçalama

-Sevdiği bir kitabı okuma

-Hergün aynı saatlerde yatağa girme

-Yatağına kadar eşlik edip, onu yatırma

-İyi geceler öpücüğü vermek

-Yatmadan Önce Banyo yapması durumunda rahatlatıcı ve uykusunu getirici losyon ve doğal aromaterapi yağları kullanmak.

Bir çocuğun 20:00-21:00 arasında mutlaka uykuya geçmesi tavsiye edilmektedir. Bu rutini sağlarken anne ve babanın beraberce çocuk ile bağ kurması önemli. Sadece annenin veya sadece babanın bu rutinin içinde olması yerine bazen beraber veya bir gün anne bir gün baba olacak şekilde uyku rutininde çocuğa eşlik etmek daha faydalı olabilir. 
 Bir Sonraki Blog Yazımızda Görüşmek Üzere

UYARI:

Bu blog yazısı sadece bilgilendirme ve bilinçlendirme amacı gütmektedir. Sitemiz blog sayfasında yer alan bilgiler hastalıkların tanısında ve tedavisinde kullanılamaz. Bu yazıdaki bilgiler kesinlikle sağlık profesyonelinin tavsiyesi/tedavisi yerine geçmez. Sağlık sorunlarınız ve tedavileriniz için mutlaka doktorunuza veya diğer sağlık profesyonellerine başvurunuz. Blogda yer alan yorumlar müşterilerin tamamen kendi deneyimleri ve düşünceleridir, bunlardan kaynaklı herhangi bir mesuliyet kabul edilmemektir.


Bu gönderiyi paylaşın← Daha Eski Gönderi Daha Yeni Gönderi →


Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın.