TIRNAK BAKIMI NASIL YAPILIR? PÜF NOKTALARI NELERDİR?

tarihinde Ahmet Eren tarafından gönderildi

TIRNAK BAKIMININ PÜF NOKTALARI

Sizler için tırnak bakımının püf noktalarını ve etkili yöntemleri araştırdık. Şun unutmayın ki Bakımlı eller ve bakımlı tırnaklar her zaman dikkat çeker. Bloğumuzu inceleyerek ve öğrendiklerini uygulayarak güzel görünen ellere ve tırnaklara sen de kavuşabilirsin. Peki, etkili bir tırnak bakımının temel noktaları nelerdir?

  • Tırnak temizliğine önem göster!

Temizlik olmazsa olmaz! Güzel görünen tırnakların en önemli basamağı ve ilk aşaması temiz görünen tırnaklardır. Temiz tırnaklar kişisel bakımın olmazsa olmazıdır. Özellikle duş sonrası tırnakların bakımını aksatmamalısın. Temiz bir fırçaya (eski bir diş fırçası da olabilir) sabun koyup nazikçe tırnaklarını temizleyip akabinde tırnak makasıyla veya manikür aparatlarıyla tırnaklarına şekil verebilirsin. Böylelikle temiz tırnaklara kolayca kavuşabilirsin.

  • Sağlıklı Uzayan Tırnaklar İçin İpucu

Tırnakların çabuk kırılıyorsa, öncelikle bunu bir sağlık sorunu olarak ele almalısın ve en kısa sürede bir uzmana danışmalısın. Bununla beraber Kalsiyum ve biotin takviyesi almak, bol su içmek ve vitamin mineral yönünden zengin ağırlıklı beslenmek sorunu kısa sürede çözer. Bununla birlikte; eğer tırnak yeme, kemirme gibi alışkanlıkların varsa bunu önleyebilmek için Acı oje gibi ürünlerin de faydası olabilir. Ama asıl ve en önemlisi bunun nedenlerini sorgulayarak kendini psikolojik olarak hazırlamalısın.

  • Tırnaklarında ojeyi 3 günden fazla tutma!

Ojeli tırnaklar her zaman daha şık ve estetik görünür. Tabi ojenin de tırnak sağlığına zarar verdiğini unutmamak gerekir. Ancak tırnaklarının nefes alması için sürdüğün ojeyi en fazla üç gün tutman gerekir. Ojeyi sildikten sonra ise yeni ojeyi sürmek için hava almasını beklememli ve bu süre bir iki gün olmalıdırç Böylece tırnaklarının dinlenmiş olacaktır.

  • Manikürü ihmal etme!

Tırnak bakımında manikürün önemi büyük. Tabi manikür diyince ille de akla kuaför gelmesin, maddi olarak böyle bir imkanının yoksa kendine evde kullanabilir bir manikür veya el bakım seti alabilirsin. Özellikle duş sonrası zamanı, tırnak bakımı için ideal bir vakittir. Güzel bir duş sonrası, tırnaklarına bir 10-15 dakika ayır ve şık tırnaklara kavuş.

  • Bakım rutininde tırnaklara yer aç!

Güzel görünen tırnaklar için haftalık bakım rutininde yer aç. Böylelikle ışıl ışıl tırnaklara kavuşabilirsin.

  • Tırnaklarını nasıl törpülediğin fark yaratır!

Tırnak bakımının en önemli püf noktası Doğru törpü kullanımıdır. Doğru törpü kullanımı için etkili ve tırnak yapınıza uygun bir törpü seçmek gerekiyor. Tabi bunun için de tırnak yapını bilmen gerekiyor, tırnak yapını incele, keşfet ve törpünü seç.

  • Ojelerin, renkli dünyasını keşfet!

Renkli renkli ojeler enerjini yansıtır. Değişik renk ve stildeki ojelerle kendine en çok yakışan ojeyi keşfedip, tarzını herkese hissettirebilirsin.

 

  • Doğru el kremini seç!

Kullandığın el kremi, tırnak bakımında da çok önemlidir. El bakımı kategorisinden seçeceğin cildine en uygun el kremiyle el bakımına hemen başla ve cildini aksatma. Böylelikle hep beraber hem güzel görünen eller hem de güzel tırnaklara kavuşmak işten bile değil!!!

UYARI:

Bu blog yazısı sadece bilgilendirme ve bilinçlendirme amacı gütmektedir. Sitemiz blog sayfasında yer alan bilgiler hastalıkların tanısında ve tedavisinde kullanılamaz. Bu yazıdaki bilgiler kesinlikle sağlık profesyonelinin tavsiyesi/tedavisi yerine geçmez. Sağlık sorunlarınız ve tedavileriniz için mutlaka doktorunuza veya diğer sağlık profesyonellerine başvurunuz. Blogda yer alan yorumlar müşterilerin tamamen kendi deneyimleri ve düşünceleridir, bunlardan kaynaklı herhangi bir mesuliyet kabul edilmemektir.


Bu gönderiyi paylaşın← Daha Eski Gönderi Daha Yeni Gönderi →


Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın.