SAÇLARA NASIL HACİM KAZANDIRILIR?

tarihinde Ahmet Eren tarafından gönderildi

Saça yapılan problmeli uygulamalar, çok çok fazla yıkamak, ısıl işlemlerle temas, saç şekillendiricilerin ve jölelerin  fazla kullanımı saçtaki hassasiyeti artırır ve hacimsiz, donuk, sönük bir görünümüne yol açar. Hacimsiz saç görünümü özellikle, ince telli ve yağlı saçlara sahip kişilerde görülür. Bu saç tipinin ayrıca dökülmeye de çok müsait bir yapısı vardır. Peki, hacimsiz görünen saçlar için ne yapılmalıdır?

  • Saçı Her Gün Yıkamaktan Kaçının!

Saçı her gün yıkamak belirli bir süre sonra saç derisinde alışkanlık yapar ve saçın doğal yağ dengesini bozmaya yardımcı olur. Böylece saç derisi her gün biraz daha fazla yağlanmaya başlar. Bu soruna karşı saçını en fazla iki günde bir yıkamalı, illa her gün yıkanman gerekiyorsa da mutlaka sık yıkama şampuanı kullanmalısın.

 

  • Saçını Başını Öne Eğerek Kurut!

Saçlarını yıkadıktan sonra, saç kurutma makinesi kullanırken başını öne eğerek saç diplerinden aşağı doğru kurutmalısın. Bu yöntem, saçlara yoğunluk kazandırılmasında yardımcı olur.

 

  • Saçlarını Yandan Ayır!

Saçları rutin ayırma şeklinden farklı bir tarafa ayırarak saçlarının hacimli bir görünüm kazanmasına sen de yardımcı olabilirsin.

  • Saçlarını Kısa Kestir!

Özellikle İnce telli saçlara sahipsen, saçlarının boyunu kısaltarak olduğundan daha hacimli görünmesini sağlayabilirsin. Çünkü saç uzadıkça ağırlığı artar ve sönük bir görünüm elde eder.

  • Saçı Hacimli Gösteren Modeller Tercih et!

Saçı hacimli gösteren birçok model seçeneği var ve bunlardan biri topuz modelidir. Saçlarına topuz şeklinde yaparken, topuz süngerlerinden yardım alabilir, saçının olduğundan daha hacimli gösterebilirsin.

  • Saçlarına Belli Periyotlarda Bakım Yap!

Hacimli görünen saçlara kavuşmak için saçlarına ihtiyacı olan bakımı mutlaka yapmalısın. Böylelikle daha da parlak, daha dolgun, daha sağlıklı ve güçlü görünen saçlara kavuşabilirsin.

 

dogaleczanem.com'da yer alan hacimli saçlar için ürünler çok geniş bir yelpazeye sahiptir. Dolgun saçlar için şampuan, daha hacimli saçlar için maske, saç hacim köpüğü ve sprey seçeneklerinden istediğini tercih edebilirsin.

UYARI:

Bu blog yazısı sadece bilgilendirme ve bilinçlendirme amacı gütmektedir. Sitemiz blog sayfasında yer alan bilgiler hastalıkların tanısında ve tedavisinde kullanılamaz. Bu yazıdaki bilgiler kesinlikle sağlık profesyonelinin tavsiyesi/tedavisi yerine geçmez. Sağlık sorunlarınız ve tedavileriniz için mutlaka doktorunuza veya diğer sağlık profesyonellerine başvurunuz. Blogda yer alan yorumlar müşterilerin tamamen kendi deneyimleri ve düşünceleridir, bunlardan kaynaklı herhangi bir mesuliyet kabul edilmemektir.


Bu gönderiyi paylaşın← Daha Eski Gönderi Daha Yeni Gönderi →


Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın.