Gece ve Gündüz Kremi Arasındaki Farklar Nelerdir?

tarihinde Ahmet Eren tarafından gönderildi

Bu blog yazımızda yine önemli bir konu üzerinde duracağız: Gece ve Gündüz Kremi Arasındaki Fark Nedir? Gece ve Gündüz Kremi Kullanmanın Faydaları Nelerdir? Gece ve Gündüz Kremleri değiştirilerek kullanılabilir mi? 

Gece ve gündüz kremlerinin farklarıni biliyor musunuz?

En basit tanımıyla gün içerisinde kullandığımız kremler ve nemlendiriciler temel olarak cildimizi makyajdan, çevresel faktörlerdern, zararlı güneş ışınlarından, tozdan ve kirden korumayı hedefler. Diğer taraftan gece kremleri ise daha çok uaşlanma karşıtı işlev görürken aynı zamanda daha yaoğun nemlendirme işlemini de sağlar. 

Normal bir gece kreminde genel olarak glycolic, hyaluronik asit veya retinol bulunmaktadır. Bunlar yaşlama karşıtı temel maddelerdir. 

Gündüz Kreminin Faydaları:

Gündüz kremleri yüz yıkandıktan sonra makyajdan hemen önce kullanılır. Böylece daha iyi koruma ve nemlendirme sağlar. Böylece bir taraftan cildi beslerken diğer taraftan zararlı ışınlerın ve kirliliğin cilde ulaşmasını engeller. Ayrıca bazı gündüz kremleri çeşitli antioksidanlarla zenginleştirilmiştir.

Gece Kreminin Faydaları:

Gece kremleri daha çok uzun saatler boyunca cildi onarıcı görevler edinirler. Özellikle yapılarındaki yaşlanma karşıtı madderle gece boyunca cildi besleyerek tamir ederler.Makyaj temizliği yapılıp cilt yıkandıktan sonra, cildimiz kurur ve soyulur. Bu etkileri geçirmede gece kremi etkilidir.

Gece ve Gündüz Kremleri değiştirilerek kullanılabilir mi? 

Gündüz ve gece kremleri ile ilgili bilmemiz gerekn diğer bir husus bu kremlerin birbirlerinin yerine kullanılıp kullanılamadığıdır. Tabiki de gece kremini gündüz, gündüz kremini de gece kullanabilirsiniz ama bu kesinlikle tavsiye edilmez. Böyle yaparak kremlerin hedeflediği temel görevleri tamamlanması engellenir ve maksimum elde edilmenin önüne geçilir.Bu sebeple her ikisini de isminde belirtilen zaman diliminde kullanılması hem fayda maliyet açısından hem de sonuçları açısından daha mantıklı bir hareket olacaktır.

www.dogaleczanem.com adresinden en iyi markaların gece ve gündüz kremlerini inceleyip satın alabilirsiniz

Bir başka yazımızda görüşmek üzere !!!

UYARI:

Bu blog yazısı sadece bilgilendirme ve bilinçlendirme amacı gütmektedir. Sitemiz blog sayfasında yer alan bilgiler hastalıkların tanısında ve tedavisinde kullanılamaz. Bu yazıdaki bilgiler kesinlikle sağlık profesyonelinin tavsiyesi/tedavisi yerine geçmez. Sağlık sorunlarınız ve tedavileriniz için mutlaka doktorunuza veya diğer sağlık profesyonellerine başvurunuz. Blogda yer alan yorumlar müşterilerin tamamen kendi deneyimleri ve düşünceleridir, bunlardan kaynaklı herhangi bir mesuliyet kabul edilmemektir.


Bu gönderiyi paylaşın← Daha Eski Gönderi Daha Yeni Gönderi →


Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın.