CİLT VE SAÇLAR İÇİN YARARLI DOĞAL YAĞLAR

tarihinde Ahmet Eren tarafından gönderildi

Kadınların cilt ve saç bakımında vazgeçilmezi olan doğal yağlar bitkisel ekstratlardan elde edilir ve yüzyıllardır kullanıldıkça ortaya çıkan birçok faydası ile günümüze kadar gelmiştir. Farklı kullanım alanları olan doğal yağları, sizler için derledik.

Doğal Yağlar ve Faydaları

Doğal yağlar, saça ve cilde faydalı bakım ürünleridir. Cilt tipinizi tespit edip, hangi soruna karşı kullanacağınızı belirledikten sonra gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

1. Lavanta Yağı

  • Daha çok güzel kokusu nedeniyle parfüm olarak da kullanılan lavanta yağı; saç köklerini beslemeye yardımcı olur, ayıca kepeğe karşı bakım için kullanılır. Bununla beraber uykuya dalmayı da kolaylaştırır. Yastığa birkaç damla damlatın ve sonucu görün! Tabi Banyo suyuna damlatıldığında da vücut ve deri sorunlarına karşı da fayda sağlar.

2. Kantaron Yağı

  • Kantaron yağı, ve sarı kantaron yağı özellikle cilt sorunlarına karşı ön plana çıkmaktadır. Cildin pürüzsüz görünmesine yardımcı oluyor. Bununla beraber özellikle bebeklerde eskiden beri pişik bakımında da kullanılmaktadır.

3. Badem Yağı

  • Badem yağına ayrı bir parantez açalım. Özellikle saçlara çok faydası var. Bunun en önemli sebebi İçeriğinde bol miktarda A ve K vitamini barındırmasıdır. Diğer taraftan cildi nemlendirmeye yardımcı olmakla birlikte, çatlak oluşumuna karşı da bakım sağlar. saçların, Kaşların, sakalların, kirpiklerin gürleşmesini sağlamada da etkilidir. 

4. Jojoba Yağı

  • Jojoba Çölde yetişen ve çalıgillerden bir bitkidir. Jojoba yağının faydaları saymakla bitmez. Yalnız özellikle uygularken masaj yapmayı unutmayın. Cildi nemlendirmeye ve elastikiyet seviyesini dengelemeye yardımcı olur. Sivilce eğilim sorununa karşı da bakım için kullanılabilir. Güçlü saçlar için de kullanılır. Saça canlılık ve yumuşaklık kazandırmaya da yardımcı olur.

5. Argan Yağı

  • Hayat ağacı olarak da anılan Argan, özellikle saç bakımında etkin olarak kullanılmaktadır. Parlak Saçlar için kullanılabileceği gibi cilt sorununa karşı da önerilmektedir. Bununla birlikte Masaj yağı olarak da kullanılarak cilt rahatlatılabilir .

6. Hindistan Cevizi Yağı

  • Hindistan cevizi yağını atlarsak yazımız eksik kalırdır. Son zamanların bu popüler yağını Kadınlar, özellikle saç bakımında kullanıyorlar. parlaklık kazandırmaya yardımcı bu yağ, aynı zamanda maske ve krem gibi de kullanılabilir. Cilt bakımında ise kırışıklığa karşı kullanılabilir.

7. Shea Yağı

  • Shea yağı, genelde Afrika’da yetişen Shea ağacından elde edilmektedir. Shea yağı, cildin elastikiyetini dengelemeye yardımcı olur ve cilde nemlendirici olarak da kullanılabilir.  Bu yağ, yine saç bakımında da kullanım alanı bulmaktadır. Shea yağı; A, D, E ve F vitamini açısından oldukça zengin olması sebebiyle Saçların parlak ve canlı görünmesine yardımcı olur. 

Siz en çok hangisini kullanıyorsunuz? Tecrübelerinizi bizizle paylaşmak için Blog yazısının altına yorumlarınızı ekleyebilirsiniz! Bir Sonraki Yazımızda Görüşmek Üzere.11

UYARI:

Bu blog yazısı sadece bilgilendirme ve bilinçlendirme amacı gütmektedir. Sitemiz blog sayfasında yer alan bilgiler hastalıkların tanısında ve tedavisinde kullanılamaz. Bu yazıdaki bilgiler kesinlikle sağlık profesyonelinin tavsiyesi/tedavisi yerine geçmez. Sağlık sorunlarınız ve tedavileriniz için mutlaka doktorunuza veya diğer sağlık profesyonellerine başvurunuz. Blogda yer alan yorumlar müşterilerin tamamen kendi deneyimleri ve düşünceleridir, bunlardan kaynaklı herhangi bir mesuliyet kabul edilmemektir.


Bu gönderiyi paylaşın← Daha Eski Gönderi Daha Yeni Gönderi →


Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın.