C Vitamininin Cilde Faydaları Nelerdir?

tarihinde Ahmet Eren tarafından gönderildi

Bir Önceki Yazımızda C Vitaminin değişik formlarından bahsetmiştik. Suda çözünen vitaminler arasında bulunan C vitamini; sağlıklı bir hayat ile cilt sağlığı adına, Vücut oldukça etkili bir vitamindir. Bugünkü yazımızda C vitamini ve cilt bakımı arasındaki ilişki üzerinde duracağız. 

C Vitamininin Cilde Faydaları Nelerdir?

-C vitaminin cilde faydaları arasında en önemlisi anti-aging yani yaşlanma karşıtı etkisidir. Yaşlanmayı yavaşlatmak aslında C vitamini yardımıyla artık mümkün. Cildi gençlik ve enerji kazandırmaya çalışan C vitamini içeren ürünler cilde derinlemesine bakım yaparlar.

-Ünlü modellerinin cilt güzellik sırları arasında yer alan C vitamini serumu cildi yenilemesiyle de ön plana çıkmaktadır. 

-C vitamini kırışıklıkların oluşmasını yavaşlatırken cildin neminin optimum düzeyde kalmasına yardımcı olur.

-C Vitmaini Güneş Işınlarının olumsuz etkilerini minimuma indirmede etkilidir. Vücuda zarar veren güneş ışıkları, aşırı sigara kullanımı, çevre kirliliği gibi nedenlerle oluşan serbest radikallere karşı C vitamini özellikle E vitamini ile birlikte çalıştığında, güneş ışınlarının cilt üzerindeki olumsuz etkileri azaltır.

-C vitamini vücudun temel yapıtaşlarından Kolajen üretimini destekler.

-Yine Göz altı Bu yüzden özellikle gözaltı morluklarının giderilmesinde C vitaminli ürünler tavsiye edilir.

-C vitamini cilt tonunu eşitlemede yardımcı olur çünkü cilt rengini etkileyen maddeler üzerinde oldukça etkilidir. 

-C Vitamini krem veya serum olarak kullanıldığında çatlak oluşumunu engellemeye de yardımcı olur.

-Cildin zamanın etkisiyle esnekliği azalır. C vitamini içeren ürünler cildi ideal esneklik seviyesine ulaştırmaya çalışır ve cilt gerginliğini azaltmayı hedefler.

 C vitamini içeren ürünler cilt ve saç ürünleri Nelerdir?

1-Institut Esthederm Intensive Vitamine C Cream 50ml 

2-Darphin Ideal Resource Anti-Dark Circle Eye Illuminator 15ml  

3-Phyto Phytophanere 2 Al 1 Öde 240 Kapsül  

UYARI:

Bu blog yazısı sadece bilgilendirme ve bilinçlendirme amacı gütmektedir. Sitemiz blog sayfasında yer alan bilgiler hastalıkların tanısında ve tedavisinde kullanılamaz. Bu yazıdaki bilgiler kesinlikle sağlık profesyonelinin tavsiyesi/tedavisi yerine geçmez. Sağlık sorunlarınız ve tedavileriniz için mutlaka doktorunuza veya diğer sağlık profesyonellerine başvurunuz. Blogda yer alan yorumlar müşterilerin tamamen kendi deneyimleri ve düşünceleridir, bunlardan kaynaklı herhangi bir mesuliyet kabul edilmemektir.


Bu gönderiyi paylaşın← Daha Eski Gönderi Daha Yeni Gönderi →


Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın.