Bentonit Kili Nedir? Sağlığa Faydaları Nelerdir?

tarihinde Ahmet Eren tarafından gönderildi

Toksinlerden kurtulun: Bentonit kili hakkında bilmeniz gerekenler

Bentonit, bir çeşit volkanik kildir. Eski yanardağların külü yani Sodyum Bentonit’ ten elde edilir.  Negatif elektrik yüküne sahiptir ve bu özelliği korumak için iletken olmayan bir kap içerisinde muhafaza etmek gerekir. Endüstriyel olarak seramik ve boya sektöründe aynı zamanda kedi kumu yapımından kullanılmaktadır.

Bentonit kili içinde bulundurduğu yüksek negatif iyon gücü ile bedenimize zararlı ağır metal, radyasyon, toksik kimyasallar, virüs ve bakterilerin atılımını sağlamaktadır.

Bentonit kilinin bu özelliği onu kuvvetli bir detox ve peeling ürünü yapar. Bentonidi önemli kılan özelliklerin bir tanesi de tamamen doğal olmasıdır. Peki, Bentonit‘in faydaları nedir ve nasıl kullanılmalıdır?

Bentonit Kilinin Cilde Olan Faydaları

Birçok sebepten dolayı cildimizde tıkanıklıklar, akne problemleri, leke ve benzeri sorunlar ortaya çıkar. Vücudumuz buna engel olmaya çalışsa da bazı nedenlerden dolayı bunu başaramaz. Bentonit arındırıcı özelliği sayesinde bu sorunları çözmek için en önemli ve en sağlıklı araçlardan biridir.

Maskeleme Yöntemi

Bentonit birçok kullanım şekli vardır. En çok tercih edilen yöntemlerden biri Bentonit kilini yüzümüze maske olarak kullanmaktır. Su ile birleştiğinde ve kil maskesi olarak deriyi kurutmak için cilt üzerine bırakıldığında, kil cildin yüzeyinde yaşayan bakterilere, toksinlere ve gözeneklere yapışarak bunları çıkarabilir. Kili maske şeklinde uyguladıktan, on beş dakika sonrasına kadar iyice kurumasını bekliyoruz. Ardından yüzümüzü ılık su yardımı ile temizliyoruz. 

Hücrelerin daha fazla oksijen alımasına izin verir.
Bentonit kili, hücrelere oksijen almaya yardımcı olur. Hücreler kendilerine daha fazla oksijen girdiğinde, enerjiniz artar ve vücudunuz kendiliğinden kendini iyileştirebilir, kas iyileştirme geliştirme de dahil olmak üzere hastalıklardan uzak tutulabilir.

Krem Olarak Kullanma

Doğal ve zararsız olması sayesinde bentoniti krem olarak kullanabilirsiniz. Kullanacağımız kabın üçte biri bentonit, kalanı ise su ile karıştırılır. Elde edilen lapa, sürdüğümüz cilt bölgesini rahatlatır, ölü deriyi yumuşak bir şekilde temizler. Bu lekelerin yayılmasını engellemeye, kızarıklığın hafifletilmesine ve ayrıca rahatsız edici losyonlardan ya da yüz yıkamalarından alerjik reaksiyonlarla mücadeleye yardımcı olur.

Zehirli maddeleri temizlemek için banyoda kullanılır.
Kil, banyo suyunuza eklenebilir ve cildinizden arındırma görevi görür. Kil, siz zahmetsizce küvette dinlenirken cildi pürüzsüz hissettirecek.

Diş macunu

Günlük kullanımda floridsiz ve katkısız olarak çocuklar için de oldukça güvenli bir uygulamadır.

UYARI:

Bu blog yazısı sadece bilgilendirme ve bilinçlendirme amacı gütmektedir. Sitemiz blog sayfasında yer alan bilgiler hastalıkların tanısında ve tedavisinde kullanılamaz. Bu yazıdaki bilgiler kesinlikle sağlık profesyonelinin tavsiyesi/tedavisi yerine geçmez. Sağlık sorunlarınız ve tedavileriniz için mutlaka doktorunuza veya diğer sağlık profesyonellerine başvurunuz. Blogda yer alan yorumlar müşterilerin tamamen kendi deneyimleri ve düşünceleridir, bunlardan kaynaklı herhangi bir mesuliyet kabul edilmemektir.

 


Bu gönderiyi paylaşın← Daha Eski Gönderi


Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın.